• POWIERDZENIE WOLI ZAPISU DZIECKA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach informuje, że w dniach od 9 kwietnia do 19 kwietnia 2024 roku Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach składają potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia - dokument do pobrania przez Rodziców ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.

• APEL WIELKANOCNY

WESOŁEGO ALLELUJA !

Jak co roku w ostatnim dniu przed wiosenną przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się aby wspólnie celebrować nadchodzące święta wielkanocne.

Harcerze pięknie wprowadzili wszystkich w symbolikę Wielkanocy. Od palmy przez kołatkę, gaik po świąteczny koszyczek – to wszystko to chrześcijańska tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. To właśnie o zwyczajach obecnych w naszej kulturze od wieków były wiersze i piosenki w wykonaniu druhów i druhen.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wspaniałym stylu w tym roku powitaliśmy wiosnę. Działo się! Działo!

Zebraliśmy się na górnym korytarzu i najpierw siódmoklasiści przypomnieli nam, jakie inne święta towarzyszom obchodom pierwszego dnia wiosny. To dzień ważny dla: leśników, poetów, osób z Zespołem Downa.
            Tego dnia w szkole każdy mógł się pokazać, zaprezentować swoje hobby, pochwalić osiągnięciami. I rzeczywiście obejrzeliśmy prawdziwą mozaikę uczniowskich talentów.
            Pięknymi piosenkami wspólnie zaśpiewanymi popisali się drugoklasiści i ciekawie tematycznie przebrani zerówkowicze. Mieliśmy też niecodzienną okazję usłyszeć koleżanki grające na różnych instrumentach: gitarze klasycznej, skrzypcach, harfie i saksofonie. Sporą gratką dla widzów okazały się występy taneczne -solowe i grupowe, wśród nich pierwszy pokaz tańca sportowego.

• WIOSENNO-WIELKANOCNA ZBIÓRKA ZUCHÓW I HARCERZY

20 marca odbyła się wiosenno-wielkanocna zbiórka. Druhna Weronika i Zuzanna zorganizowały grę podczas której szukaliśmy wiosny i wielkanocnych jajeczek. To była super przygoda. Na zakończenie wszyscy dzieliliśmy się nawzajem zdobycznymi jajeczkami i składaliśmy sobie życzenia. Wszystkim życzymy Zdrowych, wesołych świąt. Czuwaj!

• IMIENINY ZUCHA

29 lutego przypadają Imieniny Zucha. Jest to powód do świętowania, wyjątkowa okazja, która zdarza się raz na cztery lata. Właśnie z tego powodu w dniu 28 lutego harcerze naszego Szczepu przygotowali zbiórkę dla najmłodszych - zuchów. W jej czasie została otworzona kapsula, w której zachowały się wspomnienia harcerzy z poprzednich imienin. Natomiast zuchy stworzyły nową kapsułę, pisząc o swoich marzeniach i przygodach, które przypomną sobie za cztery lata.

• Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Marszowicach