Uczniowie klas IV–VIII naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Szkolna Elita”, zaprezentowanym przez Teatr Maska z Krakowa. Spektakl poruszał bardzo ważną tematykę przemocy rówieśniczej, agresji oraz odpowiedzialności za własne zachowanie.
Przedstawienie ukazało historię młodych ludzi, którzy doświadczyli przemocy ze strony swoich rówieśników. Aktorzy w ciekawy i poruszający sposób przedstawili problem wykluczenia oraz pokazali, jak ważna jest empatia, wzajemny szacunek i reagowanie na krzywdę innych. Spektakl był wartościową lekcją wychowawczą, która uświadomiła młodzieży, jak ważne jest przeciwstawianie się przemocy oraz udzielanie wsparcia osobom potrzebującym pomocy.
Aktualności
TEATR "MASKA" Z KRAKOWA W NASZEJ SZKOLE
WARSZTATY - PRZEDMIOTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO W DAWNYCH CZASACH
Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III wzięły udział w warsztatach przybliżających życie ludzi z naszego regionu w dawnych czasach. Wystawa i warsztaty odbyły się dzięki gościnności pana Antoniego Nawojowskiego i pani Marii Nawojowskiej. Celem wydarzenia była prezentacja życia codziennego przodków oraz ukazanie dawnych sprzętów domowych.
Pan Nawojowski w bardzo ciekawy sposób opowiedział o przedmiotach, które były wykorzystywane w gospodarstwie. Dzieci zobaczyły, jak wygląda sierp, kosa, słomianka, drewniana misa do zarabiania ciasta na makaron, pojemnik na mleko, gliniane garnki, drewniane żarna, maselnicę, tarki oraz żelazka na duszę, balie, tarkę do prania, nosidło do noszenia wiader, lampy naftowe, oświetlenia do wozów konnych, stare radio, gramofon, narty itp. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, stanowiąc cenną lekcję historii regionalnej. Uczestnicy wyrazili uznanie dla różnorodności zgromadzonych eksponatów, które doskonale ukazały zaradność i codzienny trud minionych pokoleń.
Wizyta zakończyła się poczęstunkiem zorganizowanym przez gospodarzy.
Dziękujęmy
WYCIECZKA DO KRAKOWA KL 0-III
Nasz wyjazd rozpoczęliśmy wczesnym rankiem. Pierwszym punktem programu był Kraków i Zamek Królewski na Wawelu. Uczniowie wzięli tam udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych – Legendy wawelskie. Przewodnik w przystępny sposób opowiedział nam o życiu dawnych królów i historii zamku.
Następnie zeszliśmy do Smoczej Jamy, czyli znanej jaskini, w której według legendy mieszkał smok. To podziemne przejście zrobiło na nas duże wrażenie. Gdy wyszliśmy na powierzchnię, przywitał nas pomnik Smoka Wawelskiego, który co kilka minut zieje prawdziwym ogniem.
Po zejściu ze wzgórza udaliśmy się na przystań i rozpoczęliśmy godzinny rejs statkiem po Wiśle. Z perspektywy wody mogliśmy podziwiać najpiękniejsze zabytki Krakowa oraz posłuchać opowieści o historii miasta.
Po rejsie przejechaliśmy do centrum handlowego Bonarka, gdzie czekała na nas chwila odpoczynku oraz seans w kinie Cinema City Bonarka. Film był doskonałą formą relaksu po intensywnym zwiedzaniu.
Po wszystkich przygodach, wsiedliśmy do autokaru i bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.
Wycieczka była bardzo udana. Połączyliśmy naukę historii z aktywną zabawą na świeżym powietrzu i integracją. Zdobyliśmy nową wiedzę i wróciliśmy z mnóstwem wspaniałych wspomnień.
DZIEŃ DZIECKA
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT ORAZ CENTRUM AKTYWNOŚCI WYPOCZYNKU
W piątek 29 maja zuchy, harcerze Drużyny Harcerskiej działającej przy szkole oraz uczniowie Samorządu Uczniowskiego, wraz z chętnymi uczniami klas I–VIII, uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe będącym podsumowaniem szkolnej akcji „Zbiórka Karmy dla Zwierząt”. Celem wyjazdu było osobiste przekazanie zebranych darów dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Borku.
Podczas wizyty w schronisku zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Pracownik schroniska opowiedział nam o codziennej pracy, zasadach funkcjonowania placówki oraz o procesie adopcji psów. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda przyjmowanie zwierząt do schroniska, ich opieka oraz wyprowadzanie na spacery. Poznaliśmy również rolę wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, aby pomagać zwierzętom oczekującym na nowy dom. Szczególnie podkreślono, jak ważne jest wsparcie lokalnej społeczności oraz organizowanie takich akcji charytatywnych jak nasza zbiórka karmy. Była to niezwykle wartościowa i edukacyjna lekcja wrażliwości, odpowiedzialności oraz troski o zwierzęta.
Po zakończeniu wizyty udaliśmy się do Centrum Aktywnego Wypoczynku, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Wspólne gry, zabawy oraz sportowa rywalizacja pozwoliły wszystkim uczestnikom lepiej się bawić. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy i rozgrywki na dmuchańcach, które dostarczyły uczestnikom mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Dodatkową atrakcją była wizyta w mini zoo, gdzie mogliśmy zobaczyć różne gatunki zwierząt i spędzić czas w miłej atmosferze.
Wyjazd był bardzo udany. Połączył działania charytatywne i edukacyjne. Wszyscy wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i piękne wspomnienia. Dzięki takim inicjatywom uczymy się empatii, odpowiedzialności oraz współpracy na rzecz potrzebujących.
ZAWODY SPORTOWE - SIATKÓWKA PLAŻOWA
W piątek odbyły się zawody siatkówki plażowej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasze drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy. Chłopcy zajęli 5 miejsce natomiast dziewczęta 4.
Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.
ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY
W czwartek odbyły się gminne zawody pierwszej pomocy. Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom wiedzy teoretycznej oraz praktycznej zdobywając 1 miejsce w całym turnieju. Uczniowie wygrali defibrylator AED, dla szkoły oraz lokalnej społeczności.
Skład drużyny: Sebastian Boguta,Patryk Szostak,Bartłomiej Więcek,Szymon Substelny.
PIERWSZA POMOC W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ MAMY I TATY
WYCIECZKA DO BUDAPESZTU
W dniach 20–22 maja 2026 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjnej do Budapesztu oraz malowniczego Szentendre. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii, kultury i najważniejszych zabytków stolicy Węgier, a także do integracji i wspólnego spędzenia czasu.
Naszą podróż do Budapesztu rozpoczęliśmy w nocy z 20 na 21 maja. O godzinie 3.45 wyruszyliśmy w drogę pełni oczekiwań i gotowi na wspólne odkrywanie uroków stolicy Węgier. Po przyjeździe rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta pod opieką licencjonowanego przewodnika. Tego dnia zobaczyliśmy m.in. Plac Bohaterów, Park Miejski Vajdahunyad, słynne kąpielisko Széchenyi, reprezentacyjną Aleję Andrássyego oraz zabytkowy gmach Opery. Duże zainteresowanie wzbudziły również najstarsze metro w Europie oraz Wielka Synagoga.
Po intensywnym dniu zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu Vitta Superior, gdzie mogliśmy odpocząć i spędzić czas na integracji grupy.
Drugi dzień poświęciliśmy dalszemu odkrywaniu Budapesztu oraz realizacji programu edukacyjnego z zakresu historii i kultury Węgier. Zwiedziliśmy Bazylikę św. Stefana, Plac Wolności, imponujący Parlament, Wyspę Małgorzaty oraz Górę Gellérta, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Wieczorem mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw kuchni węgierskiej podczas obiadokolacji w regionalnej restauracji. Niezapomnianym przeżyciem okazał się również wieczorny rejs statkiem po Dunaju, w czasie którego podziwialiśmy pięknie oświetlone zabytki Budapesztu.
Ostatniego dnia odwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe z Kościołem Macieja, Basztą Rybacką, Zamkiem Królewskim oraz Pałacem Prezydenckim. Następnie udaliśmy się do urokliwego miasteczka Szentendre, znanego z artystycznego klimatu i Muzeum Marcepanu.
Wycieczka była niezwykle udana i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę, cenne doświadczenia oraz wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
więcej zdjęć w albumie fotograficznym
APEL Z OKAZJI 3 MAJA
W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pan Dyrektor powitał wszystkich i przedstawił krótki rys historyczny. Po nim uczennice zaprezentowały krótkie teksty patriotyczne. Kolejnym punktem programu był występ uczniów klas IV i V, którzy zaśpiewali pieśń „Witaj, majowa jutrzenko”.
Na zakończenie akademii rozdano uczniom klas 0–III chorągiewki w barwach narodowych w ramach akcji „Młodzież Pamięta” oraz podkreślono znaczenie symboli narodowych. Pan Dyrektor podziękował wszystkim obecnym w dniu 3 maja na uroczystościach gminnych.
Po apelu uczniowie w klasach uczestniczyli w aktywnej lekcji, podczas której rozwiązywali zagadki w formie escape roomu.
ZAWODY SPORTOWE
W dniu 29 kwietnia odbyły się zawody piłki nożnej w kategorii Igrzyska Dzieci, nasze drużyny zaprezentowały wysoki poziom zajmując następujące lokaty: chłopcy 4 miejsce, natomiast dziewczęta 3 miejsce.
Kolejnym sportowym wydarzeniem, w którym nasza szkoła brała udział był trójbój lekkoatletyczny. Drużyna chłopców zajęła 4 miejsce. Warto dodać, iż w klasyfikacji indywidualnej wyróżnił się Jakub z 4 klasy zajmując indywidualnie 3 miejsce.
JUŻ PŁYWAM
W kwietniu w Gminie Gdów ruszył projekt „Już pływam”
Wzorem lat ubiegłych, Gmina Gdów realizuje projekt „Już pływam”, skierowany do uczniów lokalnych szkół podstawowych. Program, trwający od kwietnia do czerwca 2026 r., ma na celu nie tylko naukę podstawowych technik pływackich, ale przede wszystkim poprawę sprawności fizycznej dzieci i edukację w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.
W tegorocznej edycji bierze udział 90 uczniów, którzy pod okiem profesjonalnych instruktorów przejdą 16-godzinny kurs na basenie w Bochni. Gmina zapewnia kompleksową organizację, w tym transport oraz opiekę podczas wyjazdów.Projekt „Już pływam” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Gdów.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
