• W pomarańczowym świecie dyni

• 26 października 2022 r. nasi harcerze na zbiórce wpadli w dyniowe szaleństwo. Chwycili w ręce dynie, przyrządy i zaczęli wycinanie lampionów. Każdy miał swój ciekawy pomysł. O to efekty twórczej harcerskiej pracy.

Dziękujemy przyjacielowi naszego szczepu za podarowanie dyni

więcej zdjęć w albumie fotograficznym

• GMINNE ELIMINACJE IGRZYSK DZIECI W KOSZYKÓWCE

• 20 października 2022 r. odbyły się Igrzyska Dzieci. Uczennice naszej szkoły klasy piątej: Magdalena, Julia, Alicja i Patrycja zdobyły I miejsce w eliminacjach w piłkę koszykową 3x3. Będą one reprezentowały Gminę Gdów w zawodach na szczeblu powiatowym 28 października 2022 r. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczennice klasy siódmej: Weronika, Zuzanna, Zuzanna i Emilia  również zwyciężyły w zawodach gminnych i podobnie jak młodsze koleżanki będą reprezentantkami.

Gratulujemy!

• Dzień Papieski

• W dniu 16 października 2022 roku w związku z rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża nasi harcerze z 2.  Szczepu Nadrabiańskiego ZHP im. Szarych Szeregów swoją obecnością uświetnili uroczystość i wzięli udział w obchodach XXII Dnia Papieskiego. Organizatorami uroczystości była  Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Niegowici, Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie. Zebrani uczestniczyli  w uroczystej Mszy Świętej, następnie wysłuchali wspomnień mieszkańców, obejrzeli film „Śladami pamięci”  oraz wspólnie odśpiewali "Barkę". Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem księdza Karola Wojtyły.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŚLUBOWANIE KLASY I

• 14 października 2022 r.Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku, w dniu  święta Edukacji Narodowej przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej. Ten ważny dla nich moment odbył się przy udziale Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, rodziców pierwszoklasistów, przedstawicieli Rady Rodziców, przedstawicieli starszych klas, a także wszystkich pracowników szkoły.  Pierwszoklasiści złożyli uroczyste  ślubowanie,  a następnie zostali pasowani na uczniów szkoły. Przypieczętowaniem tego aktu stało się wręczenie im legitymacji szkolnych.  Najmłodsi uczniowie, chcąc udowodnić swoją gotowość podjęcia nauki, pokazali też, czego się już w szkole nauczyli-były więc piosenki, wiersze i taniec.  Następnie uczniowie klas starszych przeprowadzili dla nich test, który pierwszoklasiści zdali znakomicie.

W tym dniu testowi sprawdzającemu przygotowanemu przez Samorząd Uczniowski zostali poddani również nauczyciele, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu nauczanych przez siebie przedmiotów. Egzaminatorzy ocenili wiedzę pedagogów  na bardzo dobry.

Na koniec nauczyciele oraz pracownicy szkoły odebrali  tradycyjne życzenia od Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Świąteczny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.