• OGŁOSZENIE

• W dniu 12 września 2023 roku (tj.wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach.

W tym dniu o godzinie 18.45 zapraszamy rodziców zuchów i harcerzy na spotkanie

• ROZPOCĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w budynku Szkoly Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach w dniu 4 września 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 9:30

• POŻEGNANIE KLASY VIII

• Dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy naszych tegorocznych kolegów. Życzymy Im powodzenia i sukcesów na dalszych etapach zdobywania wiedzy i rozwijania swoich talentów

• ZUCHY I HARCERZE - DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU

• Za nami kolejny rok harcerski. Zuchy i harcerze z 2 Szczepu "Nadrabiańskiego" mieli ostatnią zbiórkę przed wakacjami. Druhna Zuzanna i Weronika zorganizowały grę terenową, a drużynowi i przyboczni wspaniałą oprawę i niespodzianki. Życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.                                                  Czuwaj! Kadra Szczepu                                                           więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

• PRELEKCJA SŁOWNO-MUZYCZNA

• W dniu 20 czerwca 2023 r. uczniowie klas I-III wysłuchały słowno-muzycznego mini kncertu. Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za zorganizowanie tak miłego spotkania.

• SPOTKANIE W CENTRUM KULTURY RYMCERZAMI

• NIE UTOP MARZEŃ - NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

Dzisiaj w Centrum Kultury uczniowie kl. VI-VIII spotkali się z Bęsiem i DJ Yonasem. To znani jako zespół RYMcerze. Uczniowie dowiedzieli się jak nie zmarnować swojego życia wpadając w nałogi oraz jak podejmować mądre życiowe decyzje. Spotkanie z raperami to nietypowa, pouczająca godzina wychowawcza. Dziękujemy.

• TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY_5-7 CZERWCA 2023

•      Długo oczekiwana wycieczka do stolicy rozpoczęła się 5 czerwca w bardzo wczesnych godzinach porannych. O 10-tej dotarliśmy do Wilanowa, gdzie przywitała nas przemiła pani Przewodnik. Obejrzeliśmy pałac króla Jana III  Sobieskiego i jego wspaniały park, słuchając pięknych historii, historyjek i anegdot. Stamtąd udaliśmy się do centrum miasta, aby podziwiać historyczne obiekty, a były nimi: Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Starówka, stare mury obronne pomnik ,,Małego Powstańca", Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza. Nieco później zobaczyliśmy Powązki, tam też mieliśmy okazję zapalić znicz na grobach ,,Alka", ,,Rudego" i ,,Zośki".W godzinach popołudniowych pan kierowca przywiózł nas do hotelu o wdzięcznej  nazwie:,, o 3", gdzie po zakwaterowaniu pożywiliśmy się smacznym obiadem.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od sympatycznej ,,sesji fotograficznej"  u stóp Pałacu Kultury i Nauki. Kolejnym punktem programu okazała się ,,Niewidzialna wystawa" poświęcona problemom codziennego funkcjonowania osób niewidomych. Było to doświaczenie dające wiele do myślenia nam zdrowym. Kolejną atrakcją na szlaku naszej warszawskiej eskapady stał się Stadion Narodowy położony nad Wisłą. Pan przewodnik oprowadził nas po tym nowoczesnym obiekcie. To miejcse przypadło do serca nie tylko chłopcom- piłkarzom, dziewczynom również. Godziny popołudniowe spędziliśmy na spacerze po Łazienkach. Królewskich. Majestatyczne drzewa i cieniste alejki zagwarantowały nam wytchnienie w upalny, czerwcowy dzień. Na koniec, pokonując zakorkowane ulice, zobaczyliśmy znajomy  holel, gdzie poczęstowano nas obiadem.

Poranek trzeciego dnia rozpoczęliśmy od śniadania, po którym przyszedł czas na  wykwaterowanie się z naszego ,,wycieczkowego domu". Następnie bardzo sprawnie znaleźliśmy się na 33. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, aby zachwycać się panoramą stolicy, robiąc piękne fotki. Później zobaczyliśmy fragment muru getta warszawskiego. Następnie czekało na nas Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy ponad dwie godziny wykonując rozmaite doświadczenia i świetnie się przy tym bawiąc. Na zakoczenie pobytu w Warszawie odwiedziliśmy Planetarium. Prelekcja o fascynującym wszechświecie przeniosła nas w inny wymiar rzeczywistości. Po jej zakończeniu nasza  pilot, pani Paulina oświadczyła, że wracamy do domu. Późnym wieczorem dotarliśmy do Marszowic, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

To była wspaniała przygoda, którą przeżyli uczniowie naszej szkoły.