• OGŁOSZENIE - ZEBRANIE

• W dniu 7 września 2021 roku (tj. wtorek),  odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach.

Harmonogram spotkań z wychowawcami w klasach:

Klasy IV – VIII – godzina 16:00

Klasy 0 - III godzina 17:00

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach
            w dniu 1 września 2021 o godzinie 9.00..

Msza Święta odbędzie się w Kościele Parafialnym w Niegowici 1 września o godz. 11.00

• SZANOWNI RODZICE

• W dniu 31.08.2021 r. o godz. 10.00-13.30 w GOPS w Gdowie odbędzie się spotkanie z ekspertem ZUS, który pomoże założyć profil na PUE. Jest on niezbędny do złożenia wniosku Dobry Start 300+ dla ucznia. Szczegóły na plakacie.

• Dziękujemy

• Składamy serdeczne podziękowania P. Piotrowi za przekazanie sadzonek zuchom i harcerzom.

Dzięki Pana darowiźnie zdobywamy sprawność ogrodnika, a kwiaty zdobią rabatę przed budynkiem szkoły, oraz ogródki w naszych domach.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• Rok szkolny 2020/21 dobiegł końca.  Uroczystość  z tej okazji miała nieco inny przebieg niż byśmy tego oczekiwali. Podobnie jak w roku ubiegłym zabrakło wspólnego spotkania na ostatniej szkolnej akademii.

Najpierw ze swoimi wychowawcami spotkali się uczniowie klas I-VII, by odebrać  świadectwa i nagrody, zaś później nastąpiło uroczyste pożegnanie uczniów klasy ósmej, którym towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klasy VII.

Część oficjalną poprzedzoną odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczął Pan dyrektor mgr Grzegorz Dziedzic, który w ciepłych słowach zwrócił się do uczniów, wspominając ich ośmioletni pobyt w murach szkoły, a także wyrażając wdzięczność za zaangażowanie i pracę na jej rzecz. Do swoich wychowanków słowa podziękowania za wspólnie spędzony czas i życzenia sukcesów na dalszych ścieżkach edukacji  skierował również wychowawca klasy Pan Andrzej Rybak.  Ósmoklasistów w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali uczniowie klasy siódmej.

W dalszej części nastąpiło przekazanie sztandaru, a następnie rozdanie świadectw i nagród  oraz wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom absolwentów.

Na koniec ósmoklasiści zaprezentowali krótką część artystyczną i w humorystyczny sposób pożegnali swoich nauczycieli i wychowawców.

Nieprzypadkowo uroczystości towarzyszyła scenografia z motywem słonecznika będącego kwiatem wzbudzającym same pozytywne emocje, kojarzącym się ze słońcem, piękną pogodą, radością. Niech te pozytywne emocje, radość z nadchodzących dni pozostaną z Wami – drodzy Ósmoklasiści! Spełniajcie swoje marzenia, nie bójcie się nowych wyzwań, nie zapominając przy tym, że najważniejsze to być dobrym człowiekiem.

Wszystkim zaś życzymy bezpiecznych  i udanych wakacji!

• Zasady organizacji pracy szkoły w okresie od 17 – 30 maja 2021 roku.

• Zgodnie z § 4 ust. 5  Rozporządzenia Ministra Edukacji I Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021, poz. 824) wprowadza się następującą organizację pracy Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Marszowicach:

1. Uczniowie klas IV – VIII uczą się w systemie hybrydowym – naprzemiennie połowa uczniów realizuje zajęcia w szkole, pozostali z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
            2. Zajęcia prowadzone są zgodnie z tygodniowym planem lekcji.
            3. Klasy IV i V realizują zajęcia stacjonarnie w szkole w dniach 17, 19, 21 maja, zaś w dniach  18 i 20 maja za pośrednictwem Microsoft Teams.
            4. Klasy VI – VIII realizują zajęcia stacjonarnie w szkole w dniach 18, 20, 24 i 28 maja, zaś w dniach 17, 19, 21 maja  za pośrednictwem Microsoft Teams.
            5. W dniach 25 – 27 maja odbywa się egzamin uczniów klasy VIII. Dla uczniów klas I – VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
            6. Od dnia 31 maja wszyscy uczniowie wracają do trybu zajęć stacjonarnych w szkole.
          • Zasady funkcjonowania szkoły od 4 maja 2021 roku

• Od dnia 4 maja 2021 roku uczniowie klas I – III wracają do nauki stacjonarnej w szkole. Uczniowie klas IV – VIII  do 16 maja realizują kształcenie na odległość.
            • Od dnia 17 maja 2021 roku uczniowie klas IV – VIII rozpoczynają naukę w systemie hybrydowym. Szczegółowa organizacja zostanie przekazana przez wychowawców                                klas i zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
            • Od dnia 31 maja 2021 roku wszyscy uczniowie wracają do trybu nauki stacjonarnej.
          • MAJOWE ŚWIĘTA

• Polska moja Ojczyzna pod takim hasłem harcerze na zbiórce onlaine uczcili majowe święta. Poznali historię naszej flagi samodzielnie wykonując nasz symbol narodowy. Bardzo nam miło, że do akcji włączają się zuchy oraz uczniowie naszej szkoły.

Zdjęcia umieszczane są w albumie fotograficznym

Zapraszam eszystkie chętne osoby do przesyłania zdjęć na pocztę outloock: elzbieta.szostak-kowalik@spmarszowice.pl