• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• 24.06.2022  po raz ostatni w tym roku szkolnym wybrzmiał dzwonek, obwieszczając, iż czas na upragnione wakacje. Zanim to jednak nastąpiło, cała społeczność szkolna, a także Rodzice uczestniczyli w uroczystej gali z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnaniu absolwentów klas ósmych. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie częścią oficjalną, podczas której w podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Potem Pan dyrektor Grzegorz Dziedzic podsumował cały okres edukacji naszych ósmoklasistów, zwracając uwagę na trudy ostatnich lat, z jakimi przyszło się wszystkim zmierzyć. Z kolei Pani wychowawczyni Mirosława Dudek, kierując słowa do swoich podopiecznych, powiedziała, że etap, w który wkraczają, to czas podejmowania decyzji dotyczących życia, przyszłości, dlatego ważne jest, aby były one przemyślane i nieodkładane na później, bo życia nie da się ani powtórzyć, ani przeżyć na zapas. Swoje przemówienie zakończyła słowami:

Czas rozwinąć skrzydła –Drodzy Ósmoklasiści - … i lecieć niczym ptaki w poszukiwaniu nowej drogi, w odkrywaniu  nowego rozdziału  w Waszym życiu.

Kolejnym etapem było wręczenie nagród i wyróżnień najlepszym uczniom. Podziękowania również zostały złożone Rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez ósmoklasistów, a także wystąpienie uczniów klasy VII, którzy w humorystyczny sposób pożegnali się ze swoimi starszymi kolegami i wręczyli im drobne pamiątkowe upominki.

Na koniec przyszedł czas na pożegnanie nauczycieli odchodzących z naszej szkoły -Pani Agnieszki Świder, księdza Jana Stołowskiego skierowanego do pracy w innej parafii, oraz pracownika niepedagogicznego. - Pani Danuty Sali, która po 33 latach w tutejszej szkole odeszła na emeryturę. Słowa podziękowań i serdecznych życzeń na dalszą drogę do tych osób skierowali: Dyrektor Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie, harcerze.

Dołączając się do życzeń, mówimy: Wdzięczność za wspólnie spędzony czas mogą wyrazić tylko proste, ale płynące z serca słowa: „Dziękujemy Wam”.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw, a także pożegnanie z Wychowawcami, Kolegami i Koleżankami, szkołą na całe dwa miesiące.

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!